Jos Cenzura si Impostura
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Jos Cenzura si Impostura

Forum dedicat celor insetati de Libertatea de Exprimare, in limitele bunului simt si al respectului mutual.Opinii in orice domeniu: cultural, politic, social, etc.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Justitia nu este independenta

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
euler




Mesaje : 6
Data de înscriere : 27/08/2014

Justitia nu este independenta Empty
MesajSubiect: Justitia nu este independenta   Justitia nu este independenta EmptyMier Aug 27, 2014 2:19 am

Justitia nu pare a fi independenta, atat timp cat protejeaza pe unii, le inchide dosarele penale, le transforma prejudiciile din milioane de euro in "0", iar altora le da "cu varf si indesat".
Eu nu cred in conicidente, aste absolut dubios cum justitia condamna doar adversari ai lui Basescu, iar pe apropiatii acestuia ii protejeaza.
Avem dovada clara in cazul lui Mircea Basescu, despre care se stia inca dea acum 3 ani de zile ce facea, insa dosarul a fost luat, procurorul "mazilit", etc. Si nu-i singurul caz.

Eu personal voi mai crede in justitia romana doar in momentul in care Basescu siu cu Udrea vor fi anchetati si condamnati pentru toate infractiunile comise. Si, slava domnului, in cazul lui Basescu exista un cearsaf de dosare incat sa fie condamnat, practic, pe viata.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 67
Data de înscriere : 26/08/2014
Varsta : 43
Localizare : Romania

Justitia nu este independenta Empty
MesajSubiect: Re: Justitia nu este independenta   Justitia nu este independenta EmptyMier Aug 27, 2014 3:37 am

Sunt perfect de acord cu tot ce spuneti @euler!

In acest moment asa-zisa "Justitie" este 100% in serviciul puterii politice! ceea ce incalca cu nesimtire Constitutia Romaniei si odata cu ea sute de alte legi!

Astia nici daca ar avea 10 vieti nu si-ar putea ispasi toate pedepsele la care ar trebui sa fie condamnati!
Sus In jos
https://joscenzura2014.forumgratuit.ro
 
Justitia nu este independenta
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Jos Cenzura si Impostura :: Domeniul JUSTITIEI :: Justitie oarba? sau CHIOARA? "Egala" doar pt unii?-
Mergi direct la: