Jos Cenzura si Impostura

Forum dedicat celor insetati de Libertatea de Exprimare, in limitele bunului simt si al respectului mutual.Opinii in orice domeniu: cultural, politic, social, etc.

AcasaCautareInregistrareConectare

Distribuiţi

LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. )

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Data de înscriere : 26/08/2014
Varsta : 39
Localizare : Romania

LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. ) Empty
MesajSubiect: LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. )   LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. ) EmptyMar Aug 26, 2014 3:36 am

Ce mai citim / scriem ?
Sus In jos
http://joscenzura2014.forumgratuit.ro
Marius

Data de înscriere : 17/10/2014
Varsta : 28
Localizare : Crişcior

MesajSubiect: Re: LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. )   LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. ) EmptySam Oct 18, 2014 12:50 am

Acum unsprezece zile am cumpărat din Librăria Humanitas cartea lui Emil Cioran, "Demiurgul cel rău", după ce am citit și "Pe culmile disperării".
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

Data de înscriere : 26/08/2014
Varsta : 39
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. )   LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. ) EmptySam Oct 25, 2014 9:49 am

Acum citesc "Scrisori imaginare" - Octavian PALER
Sus In jos
http://joscenzura2014.forumgratuit.ro
Marius

Data de înscriere : 17/10/2014
Varsta : 28
Localizare : Crişcior

MesajSubiect: Re: LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. )   LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. ) EmptyLun Dec 22, 2014 4:48 am

În ultimele două luni am mai citit "Cazul Wagner" de Friedrich Wilhelm Nietzsche, "Oameni sărmani" de Feodor Dostoievski și "Scrisori filosofice către o doamnă" de Piotr Ceaadaev.
Aștept să primesc prin Poșta Română "Despre certitudine" de Ludwig Wittgenstein și un volum care cuprinde corespondență a lui Martin Heidegger cu Hannah Arendt.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. )   LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. ) Empty

Sus In jos

LECTURA (proza, poezie, articole, reviste stiintifice, etc. )
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Jos Cenzura si Impostura :: DIVERTISMENT :: DIVERSE-
Mergi direct la: